Kolagen na stawy dla sportowców to istotne wsparcie funkcjonowania aparatu ruchowego. Ogranicza łamliwość kości i tarcie pomiędzy połączeniami, jednocześnie zwiększając wytrzymałość ścięgien i elastyczność chrząstek. W sprzedaży dostępne są różne formy kolagenu – tabletki, proszek czy zastrzyki – które przy regularnym stosowaniu skutecznie usprawniają działanie stawów kolanowych i pozostałych połączeń kości w organizmie.
Kolagen na stawy kolanowe
Zdecydowana większość sportowców skarży się na dolegliwości stawów kolanowych. Są one nieustannie obciążane podczas aktywności fizycznej, co sprzyja pojawianiu się zwyrodnień, ograniczonej ruchomości oraz dolegliwościom bólowym. Aby zminimalizować ryzyko problemów ze stawami, warto sięgnąć po kolagen na kolana. Jest on szczególnie wskazany dla osób regularnie uprawiających sport, które są narażone na zwiększone ryzyko pojawienia się dolegliwości w rejonie stawów kolanowych. Przyjmowanie kolagenu w tabletkach, zastrzykach lub proszku jest w pierwszej kolejności polecane biegaczom, rowerzystom intensywnie trenującym w trudnym terenie, kulturystom oraz narciarzom.
Objawy niedoboru kolagenu w organizmie
Niedostateczny poziom kolagenu w organizmie daje charakterystyczne objawy, które powinny skłonić nas do sięgnięcia po preparaty uzupełniające niedobory tego białka. Wśród typowych symptomów należy wymienić ograniczoną i zaburzoną ruchomość stawów, ból i dyskomfort w ich okolicy, a także nieprzyjemne uczucie tarcia i skrzypienia w trakcie ruchu. Dodatkowo braki kolagenu wpływają na pogorszenie stanu skóry i naczyń krwionośnych, pojawienie się obrzęków i bóli mięśniowych, a nawet nasilenie osteoporozy i zwiększenie poziomu złego cholesterolu we krwi.
Jaki kolagen wybrać na stawy?
Wyróżniamy 29 typów kolagenu, spośród których 3 mają szczególnie istotne znaczenie dla ludzkiego organizmu. Jest to kolagen typu I – występujący w skórze, więzadłach i kościach, typu II – obecny w chrząstce stawowej oraz typu III – zlokalizowany w naczyniach krwionośnych. Na rynku dostępne są preparaty zawierające kolagen o wysokiej zgodności z białkiem ludzkim – są one wyprodukowane z ryb, wołowiny i wieprzowiny. Najlepsze efekty można osiągnąć stosując kolagen rybi. Wybierając tabletki na stawy dla sportowców lub kolagen w formie zastrzyków, warto zdecydować się na produkty o najwyższej klasie czystości, bez zbędnych chemicznych polepszaczy, a zarazem z dodatkiem substancji aktywujących produkcję kolagenu – witaminy C, kwasu hialuronowego i glukozaminy.
Formy kolagenu na stawy
W sprzedaży oferowane są różne formy kolagenu. Najpopularniejszą z nich są tabletki na stawy dla sportowców, wygodne i łatwe do stosowania. Pomagają uzupełniać niedobory spowodowane regularną, intensywną aktywnością fizyczną. Dostępne są różne typy tabletek z kolagenem – pochodzenia zwierzęcego lub roślinnego, które efektywnie pobudzają tworzenie tego ważnego białka w ludzkim ciele.
W ofercie aptek i specjalistycznych sklepów znajdziemy również kolagen w proszku, taki jak opisany przeze mnie Collagen Select. Jest on pozbawiony naturalnego zapachu i smaku oraz przeznaczony do rozpuszczania w wodzie, jogurcie lub wybranym napoju. Przyjmowanie jednej porcji dziennie wspiera produkcję kolagenu w organizmie oraz dostarcza niezbędnych witamin i minerałów.
Dla osób zainteresowanych wysokimi i szybkimi efektami godne polecenia są zastrzyki z kolagenu. Podawane w formie iniekcji bezpośrednio do stawu aktywnie pobudzają regenerację i wzmocnienie okolicznych tkanek, pozwalając na odzyskanie pełnej sprawności.
Zwycięzca naszego rankingu!
Oprócz preparatów z kolagenem warto sięgnąć również po jego naturalne źródła w pokarmie. W codziennym menu dobrze będzie uwzględnić owocowe i mięsne galaretki, golonkę i podroby – są to jednak produkty tłuste i wysokokaloryczne, stąd należy je spożywać z umiarem.
Kolagen na stawy to preparat dedykowany w szczególności sportowcom i osobom zmagającym się ze schorzeniami układu ruchu. Jego regularna suplementacja znacząco wspiera produkcję naturalnego białka w organizmie, skutkując polepszeniem ruchomości stawów oraz ograniczeniem dolegliwości bólowych.