Jaki kolagen na stawy? Sprawdź co wybrać!

Twoje stawy i kości nie są już w tak dobrej kondycji jak niegdyś? Paznokcie są bardziej łamliwe a włosy wypadają? W lustrze możesz zaobserwować pogłębiające się zmarszczki? A może po większym wysiłku czujesz bóle stawów i dłużej regeneruje się Twój organizm? Są to typowe oznaki niedoboru kolagenu. Wraz z wiekiem jego produkcja spada, co niesie ze sobą nieprzyjemne konsekwencje, szczególnie dla stawów. Dzienna dawka kolagenu powinna wynosić około 5000 mg. Niestety, wraz z pożywieniem nie jesteśmy w stanie dostarczyć do organizmu aż takich ilości. Na szczęście z pomocą przychodzi suplement na stawy. Sprawdź, jaki preparat na stawy najlepiej wybrać, co zrobić, kiedy bolą Cię kolana i co o kolagenie na stawy sądzą inni użytkownicy.

Co na stawy? Które preparaty na stawy są skuteczne?

Niedobory kolagenu w organizmie mogą skutkować różnymi dolegliwościami, obejmującymi wiele partii ciała. Mniejsze ilości tego drogocennego składnika mogą powodować zanikanie włókien kolagenowych, co jest nieodłącznym czynnikiem procesu starzenia się organizmu. Niewystarczającą liczbę kolagenu można dostrzec także, gdy znacząco pogorszy się kondycja cery – pojawią się zmarszczki, a skóra straci swoją elastyczność. Ma to związek z pozbawieniem czynnika zachowującego sprężystość, co w efekcie powoduje zmniejszenie się jędrności. Najbardziej dotkliwy w skutkach jest jednak niedobór kolagenu wywołujący bóle reumatyczne, zesztywnienie stawów, bóle kości, kolan, kręgosłupa i wiele problemów z poruszaniem. Przyczynia się to do ogólnego pogorszenia kondycji organizmu i spadku formy.

Czy da się temu przeciwdziałać? Oczywiście! Jeżeli chcesz odpowiednio zadbać o Twoje stawy warto stosować odpowiednio dobrany preparat na stawy. Każda apteka oferuje wiele możliwości suplementów do wyboru. Może to być np. kolagen na stawy do picia, suplement w formie płynu lub tabletki z kolagenem na stawy. Wybór zależy od Twoich osobistych preferencji. Kolagen spożywany doustnie jest bardzo szybko wchłaniany przez przewód pokarmowy i błyskawicznie dostarczany do organizmu.

Systematyczne stosowanie kolagenu sprawia, że już w niedługim czasie możesz zauważyć zmiany w kondycji stawów i kości, poprawę mobilności, zmiany w wyglądzie skóry, zdecydowane zmniejszenie się zmarszczek na twarzy, zahamowanie wypadania włosów i odmłodzenie komórek ciała. Pamiętaj, że niedobory kolagenu warto uzupełniać jak najwcześniej. Im szybciej to zrobisz, tym mniejsze będą szkody wywołane brakiem tego ważnego składnika. Suplement na stawy można stosować także profilaktycznie, aby zapobiec ewentualnym problemom w przyszłości.

Zwycięzca naszego rankingu!

Kolagen naturalny na stawy

Suplementy na stawy z dużą ilością kolagenu mogą skutecznie i w krótkim czasie odbudować Twoje stawy i przede wszystkim odpowiednio je wzmocnić. Jednocześnie chronią organizm przed bólem wywołanym ubytkami w ścięgnach i kościach. Czysty kolagen na stawy sprawia, że chrząstka stawowa stanie się bardziej elastyczna i o wiele twardsza. Zwiększy także ilość mazi stawowej, która zmniejsza tarcie między stawami, co poprawia ich mobilność i swobodne poruszanie się.

Każda apteka oferuje obecnie kolagen dostępny w różnych wersjach. Oczywiście najlepiej postawić na naturalną wersję kolagenu, najbardziej zbliżoną do tego, który jest produkowany w organizmie człowieka. Takim składnikiem jest kolagen pozyskiwany z ryb. Stąd też wzięła się jego nazwa: kolagen rybi. Tego rodzaju kolagen można otrzymać zarówno w formie proszku, jak również jako kolagen do picia na stawy. Jednak bez obaw, nie posiada on rybiego, nieprzyjemnego smaku i zapachu. Jest zazwyczaj neutralny, w związku z czym można dodać go do każdego napoju, wody, mleka czy jogurtu, a nawet do popularnych koktajli owocowych.

Kolagen na kolana

Ból kolana to także częsta przypadłość wynikająca z niedoborów kolagenu. Może ona spotkać każdego niezależnie od wieku i stopnia aktywności fizycznej. Objawia się zazwyczaj zarówno przy zginaniu, jak i prostowaniu nóg, a także w trakcie spacerów czy innych aktywności fizycznych. Ból kolan jest bardzo uciążliwy, szczególnie podczas codziennych czynności, kiedy utrudnia siadanie i wstawanie, wchodzenie po schodach, a także najprostsze czynności domowe.

Na szczęście można mu przeciwdziałać regularnie stosując odpowiednie suplementy na stawy kolanowe. Tego rodzaju kolagen na kolana poprawia ruchomość stawów kolanowych, wspomaga rozciąganie mięśni oraz znacząco łagodzi ból wywoływany ruchem kolan i nóg. Kolagen na stawy kolanowe nie tylko sprawi, że Twoje nogi znowu będą sprawne, ale także wzmocni kondycję całego organizmu, poprawiając jego wydolność oraz hamując procesy starzenia się stawów.

suplement na stawy

Jak uzupełnić kolagen w stawach

Wiele osób twierdzi, że poziom kolagenu można podnieść w organizmie, dbając o odpowiednią dietę, bogatą w buliony z kości, żelatynę oraz mięso ze skórą. Warto jednak wiedzieć, że podczas spożywania tych produktów i w trakcie ich trawienia cząsteczki rozkładają się na pojedyncze aminokwasy, które są potem wykorzystywane przez organizm, ale niekoniecznie do tworzenia odpowiedniej ilości kolagenu wzmacniającego Twoje kości, stawy i skórę.

Eksperci jednogłośnie potwierdzają, że regularne dostarczanie składników odżywczych, które są niezbędne do procesu produkcji kolagenu, jest niezbędne, aby opóźnić procesy starzenia i wyrównać niedobory w organizmie. Dlatego też dobrym pomysłem na uzupełnienie kolagenu w stawach jest jego suplementacja. Kolagen do picia na stawy lub tabletki z kolagenem na stawy mogą poprawić ich kondycję, a także zadziałać zapobiegawczo, chroniąc przed ewentualnymi problemami w przyszłości. Suplementacja kolagenu zwiększa także mineralizację i gęstość kości oraz skutecznie eliminuje bóle związane z przekształceniami w chrząstkach stawowych.

Kolagen w tabletkach na stawy

Jedną z form uzupełniania niedoborów kolagenu jest preparat na stawy w tabletkach. Są to zazwyczaj suplementy diety, które cieszą się dużą popularnością wśród użytkowników. Ich główną zaletą jest możliwość zażycia pastylki w każdym miejscu i o każdej porze. Jedyne czego potrzebujesz to woda do popicia. Należy jednak pamiętać, aby nie stosować ich w nadmiarze. Eksperci przypominają, że systematyczne zażywanie tabletek w dużych ilościach może spowodować obciążenie żołądka.

Kolagen w proszku na stawy

Kolejną formą przyjmowania kolagenu jest suplement diety na stawy w proszku. Należy go rozpuścić w odpowiedniej ilości wody, napoju albo jogurtu. Tego rodzaju suplementy zazwyczaj szybciej się wchłaniają niż tabletki, dlatego też nie musimy zbyt długo czekać na rezultaty. Co więcej, wypicie napoju o przyjemnym smaku może być dla wielu bardziej komfortową formą dostarczenia kolagenu niż połykanie tabletek.

Kolagen na stawy - opinie

W Internecie możemy znaleźć setki pozytywnych opinii zadowolonych użytkowników, którzy zdecydowali się na stosowanie suplementów diety z kolagenem na stawy kolanowe i nie tylko. Zauważyli pozytywne efekty zarówno w kwestii polepszenia się zdrowia i kondycji, jak i ogólnego samopoczucia. Od kiedy systematycznie spożywają suplementy diety z kolagenem, cieszą się o wiele sprawniejszymi stawami, polepszeniem wydolności fizycznej oraz lepszą kondycją skóry, włosów i paznokci. Sprawdź opinie zadowolonych użytkowników, którzy stosowali suplement na stawy z kolagenem:

Zwyciężca naszego rankingu

Kolagen na stawy - cena

Cena kolagenu na stawy różni się w zależności od producenta, składu suplementu oraz formy stosowanego specyfiku oraz składu preparatu. Ceny kolagenu na stawy w proszku wahają się od 30 do 160 złotych za opakowanie. Płynne suplementy diety z kolagenem kosztują zazwyczaj od 30 do 100 złotych. Tabletki z samym kolagenem to koszt rzędu od 40 złotych do ok. 200 złotych, jeśli preparat zawiera także dodatkowe substancje wspomagające. Wybierz wariant, który najbardziej Ci odpowiada i ciesz się zdrowymi stawami przez długi czas!