kolagen na włosy

Kolagen do włosów – dla kogo, efekty, czy działa?

Zdrowe i zadbane włosy, to zdecydowanie atrybut kobiecości. Aby cieszyć się gęstymi i lśniącymi włosami dłużej, warto odpowiednio je pielęgnować. Jednym z kluczowych substancji mocno odżywiających kosmyki, jest kolagen. To białko budujące skórę, kości, ścięgna, rogówkę oka czy paznokcie. Stanowi także budulec włosa. Odpowiada za ciągłą odnowę komórek skóry. Osłabienie włókien kolagenowych, powoduje utratę objętości fryzury oraz przesuszenie i w konsekwencji łamanie się włosów.

Kolagen na włosy

Głównym problemem zniszczonych pukli, jest niedobór białka. Stają się one wtedy suche, matowe i podatne na złamania, a także zaczynają wypadać.

Dostarczanie kolagenu od wewnątrz, doskonale odżywia cebulki włosów, a także wspomaga ich prawidłowy wzrost. Włókna kolagenu hamują ich wypadanie i powodują, że utrzymują się w zagłębieniu mieszkowym.

Aby uzyskać jak najlepsze rezultaty, warto także stosować kolagen zewnętrznie. Białko to, zwykle pod postacią żelu, należy wetrzeć w świeżo umytą skórę głowy i rozprowadzić na włosy. Nie należy go spłukiwać. Kolagen można także dodać na ulubionej maski lub odżywki. Jego regularne stosowanie nabłyszcza i wygładza kosmyki. W ten sposób, działa na zasadzie uzupełniania ubytków w strukturze włosa.

Dla kogo przeznaczony jest kolagen?

Kuracja kolagenowa zalecana jest każdej osobie, która pragnie poprawić stan swoich włosów, paznokci, a także skóry, ale również ogólny stan całego organizmu. Kolagen działa kompleksowo i wpływa na poprawę wielu narządów człowieka. Dostarczając aminokwasów od wewnątrz, włosy zostaną doskonale zrewitalizowane. Kolagen polecany jest:

osobom borykającym się ze wzmożonym wypadaniem włosów, a nawet łysieniem, np. czołowym lub plackowatym,
osobom, których włosy trwale narażone są na niszczycielskie działanie czynników zewnętrznych, np. uprawiających sporty zimowe czy często podróżujących,
osobom, które mają zniszczone, przesuszone i łamliwe kosmyki.
kolagen do włosów

Kuracja kolagenowa

Najlepszym sposobem na poprawienie stanu naszych włosów i nie tylko, jest stosowanie kuracji kolagenowej. Korzyści jakie płyną z przyjmowania omawianego białka, są nieocenione. Efekty jakie powoduje regularna suplementacja to:

poprawa gęstości włosów,
zmniejszenie ich wypadania,
likwidacja łupieżu,
włosy łatwe w rozczesywaniu,
redukcja zmarszczek i poprawienie jędrności skóry,
włosy bardziej lśniące i sprężyste,
wzmocnienie paznokci,
zahamowanie procesu siwienia włosów,
regeneracja ścięgien i stawów,
opóźnienie objawów starzenia się.

Jak widać, kolagen działa wielokierunkowo. Poprawia stan całego organizmu. Jednak, aby rezultaty były widoczne, należy przyjmować go przez minimum 3 miesiące. Po tym czasie, możemy zauważyć pierwsze efekty. Warto postawić na kolagen musujący, który dobrze się wchłania i daje wymierne rezultaty. Doskonałym przykładem takiego produktu może być FizzyCollagen+.

W trakcie kuracji kolagenowej, należy pamiętać także o przyjmowaniu większych dawek witaminy C, która jest niezbędna do prawidłowej syntezy tego białka. Niektóre preparaty łączą w składzie kolagen z witaminą C, zatem warto zawsze czytać skład suplementu.

Zwycięzca naszego rankingu!

Co niszczy kolagen w organizmie?

Poddając się kuracji kolagenowej, warto mieć na uwadze pewne produkty, które przyspieszają rozkład włókien kolagenowych. Należą do nich:

cukier – najlepiej wyeliminować go z diety, gdyż niszczy to białko,
kawa – upośledza wchłanianie się kolagenu,
węglowodany proste – należy unikać produktów głównie z białej mąki,
sól – warto zastąpić zwykłą sól, solą himalajską, która dodatkowo zawiera cenne minerały,
alkohol – silnie odwadnia organizm, wypłukując wiele witamin, w tym tak cenną witaminę C.

Kolagen polecany jest zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Posiada w kosmetyce wiele zastosowań. Dobrym wyborem jest naturalny kolagen do twarzy, który skutecznie zniweluje już istniejące zmarszczki i z powodzeniem zahamuje tworzenie się nowych. Dobry kolagen powinien być łatwo przyswajalny, a także wysoko skoncentrowany. Aby zachować młody i piękny wygląd na długo, warto włączyć kolagen do swojej pielęgnacji, a także regularnie go suplementować.