zastrzyki kolagenowe w kolano

Zastrzyki z kolagenu

Leczenie nagłych i silnych bóli przez specjalistów opiera się na tzw. blokadach sterydowych. Są to leki sterydowe, które wykazują działanie przeciwzapalne. Przeznaczone są do leczenia wielu dolegliwości m.in. rwy kulszowej, dyskopatii kręgosłupa oraz bóli stawów o innym podłożu. Mało znaną alternatywą do sterydów jest ostrzykiwanie kolagenem. Nie posiadają tak dużej popularności jak blokady sterydowe, ale wykazują wysoką skuteczność przy jednocześnie mniejszym ryzyku wystąpienia skutków ubocznych.

Zastrzyki w kolano z kolagenem

Kolagen na zmarszczki, choć w inny sposób może być zastosowany jako metoda leczenia wielu bóli. Jego rola w organizmie odnosi się także do wspomagania produkcji mazi stawowej w odpowiedniej ilości. Umożliwia zachowanie elastyczności chrząstek, co wpływa na zachowanie pełnego zakresu ruchu kończyn. Zbyt niska ilość mazi stawowej wpływa na powstawanie bólu w trakcie poruszania, a w szczególności u osób starszych. Niedobór kolagenu jest dotkliwie odczuwany także u osób, które regularnie uprawiają wzmożoną aktywność fizyczną. Dla wielu profesjonalnych sportowców już od samego początku kariery zalecane jest stosowanie zastrzyków w kolana z kolagenem. Uzupełniane są wówczas nadmiernie zużywane ilości kolagenu w stawach, co w dalszej mierz może doprowadzić do problemów zwyrodnieniowych w młodym wieku.

Zastrzyki w kolano z kolagenem mogą stanowić doskonałą alternatywę leczenia dla bóli tego stawu, które powstają na skutek zmian w obrębie kolana spowodowanego m.in. przez wiek lub też w formie terapii zamiennej u osób, które posiadają silne bóle, na które wyłącznie skuteczność wykazują blokady sterydowe. Kolagen umożliwia złagodzenie dolegliwości bólowych, a także mniejsze narażenie organizmu na skutki przewlekłego stosowania leków sterydowych.

zastrzyki kolagenowe cena

Zastrzyki z kolagenu w kręgosłup

Bóle kręgosłupa pojawiają się coraz częściej w społeczeństwie, co spowodowane jest nie tylko przez ciężką pracę fizyczną, ale także przez dominujący siedzący tryb życia. Zazwyczaj objawia się na tzw. odcinkach ruchomych, czyli lędźwiowym, szyjnym oraz piersiowym. Okazuje się, że zastrzyki z kolagen w kręgosłup wykazują bardzo dużą skuteczność w łagodzeniu bólu. Coraz więcej lekarzy zaleca stosowanie zastrzyków kolagenów przy różnych bólach kręgosłupa, ponieważ w większości przypadków są to choroby przewlekłe, przy których leczenie nie pozostaje obojętne dla organizmu. W trosce o kondycję pozostałych narządów i układów należy wybierać rozwiązania, które sprawiają, że długotrwałe leczenie nie będzie dla nich bardzo obciążające. Wybór kolagenu w zastrzyku zalecane jest do leczenia m.in.: bólu kręgosłupa w odcinku lędźwiowym, który powstał w wyniku zwyrodnienia chrząstek, osteofitozy, wtórnego bólu dolnej części kręgosłupa oraz w przypadku wielu innych schorzeń kręgosłupa. Konkretny przypadek najlepiej omówić z lekarzem prowadzącym pod kątem zastosowania kuracji z kolagenem. Wykorzystanie zastrzyków z kolagenem jest wszechstronne i umożliwia uzyskanie długotrwałych efektów, które znacząco poprawiają komfort życia.

Zastrzyki kolagenowe – opinie

Zastrzyki z kolagenem jako forma doraźnego leczenia w trakcie bólu są bardzo doceniane przez cierpiących pacjentów. Kolagen w proszku wykazuje mniejszą skuteczność i raczej zalecany jest do stosowania profilaktycznego (jeżeli chciałbyś się więcej dowiedzieć o kolagenie w proszku, to przeczytaj moją recenzję o zwycięzcy naszego rankingu kolagenów – PremiumCollagen5000). Co więcej, do zastrzyków z kolagenem przekonuje się coraz większa liczba specjalistów z zakresu ortopedii. Potwierdzane jest to przez licznych naukowców, którzy reprezentują tzw. medycynę regeneracyjną. Zajmują się badaniem zastosowaniem kolagenu jako środka do odtworzenia powstałych w organizmie ubytków. Wskazują, że zaraz po operacyjnym umieszczaniu membran kolagenowych, to właśnie zastrzyki z kolagenem posiadają najlepszą skuteczność.

Zwycięzca naszego rankingu!

Cena zastrzyków z kolagenem

Cena kuracji zastrzykami z zastosowaniem kolagenów jest zależna od szerokiej ilości czynników, m.in. od jakości wykorzystywanej substancji, miejsca aplikacji, a także od miejscowości wykonania zabiegu. Zazwyczaj, jedno wstrzyknięcie kolagenu nie jest wystarczające, a zachodzi konieczność wykonania całej serii zabiegów. Warto pamiętać, że najlepszy kolagen posiada też zdecydowanie wyższą cenę, dlatego średnia cena zastrzyku wykonanego przez specjalistę zaczyna się od 150 zł.